Σάββατο, 4 Μαΐου, 2024

Βρήκε δίχτυα ο Κρέσπο (video)

Τον Ακρίτα Χλώρακα κατάφερε να κερδίσει χθες (16/10) ο ΑΠΟΕΛ, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του κυπριακού πρωταθλήματος.

Ο πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ, Χοσέ Άνχελ Κρέσπο, κατάφερε να βρεί δίχτυα στο 27ο λεπτό της αναμέτρησης, ανοίγοντας το σκορ για το 0-1.

Πιο συγκεκριμένα ο άλλοτε ποδοσφαιριστής του Δικεφάλου έστειλε την μπάλα στο αντίπαλο τέρμα με πλασέ, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ.

Ο Ακρίτας έκανε το 1-1 στο 70′ αλλά επτά λεπτά αργότερα, οι φιλοξενούμενοι πήραν την νίκη με σουτ του Εφραίμ.

Το γκολ που πέτυχε ο πρώην αρχηγός του ΠΑΟΚ ήταν το πρώτο του με τη φανέλα του ΑΠΟΕΛ, μετά από 13 αγώνες.