Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024

Βρήκε δίχτυα ο Κούτσιας!

Ο Βόλος επέστρεψε μετά από δύο σερί ήττες στις νίκες, ενώ παράλληλα ανέβηκε στην πέμπτη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Super League.

Στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης ο Γιώργος Κούτσιας βρήκε δίχτυα, φτάνοντας τα τρία γκολ την φετινή σεζόν.

Στο 61′ ο Πιρές εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Κούτσια και στην αντεπίθεση άνοιξε το σκορ.

Μόλις οχτώ λεπτά αργότερα η ομάδα της Μαγνησίας διπλασίασε τα τέρματα της, χάρις σε κεφαλιά του Ντέλετιτς.

Στο 90΄ ο Κούτσιας πήρε την πάσα από τον Καρτάλη και με ωραίο σουτ διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Να σημειωθεί πως ο νεαρός σέντερ φορ αγωνίζεται ως δανεικός στον Βόλο από τον ΠΑΟΚ

Να κλείσει με νίκη την κανονική διάρκεια!

Για την 18η αγωνιστική της Α1 Χάντμπολ γυναικών, ο ΠΑΟΚ mαteco αντιμετωπίζει στο ΔΑΚ Πανοράματος, το Σάββατο 20 Απριλίου...