Κυριακή, 5 Μαΐου, 2024

Τρίποντο ο Αρης, φωνές Βόλου για τη διαιτησία

Με σκορ 2-0 ο Αρης επικράτησε εντός έδρας του Βόλου.

Ο Αρης άνοιξε το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Μορόν. Στο 74΄ ο Ζαμόρα είχε δοκάρι για τους γηπεδούχους, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Βόλος είχε επίσης δοκάρι σε προσπάθεια του Μπερτόλιο. Mέχρι που στο 88΄ ο Ανσαριφάρντ διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Στο ημίχρονο του αγώνα η θεσσαλική ομάδα είχε εκδώσει ανακοίνωση διαμαρτυρίας εναντίον του διαιτητή Ανδρέα Γκάμαρη, στην οποία, μεταξύ άλλων, έλεγε: «Συγχαρητήρια στον κ. Γκάμαρη. Στο 10ο λεπτό είχε προλάβει να βγάλει δυο ανύπαρκτες κίτρινες σε ποδοσφαιριστές μας. Στο 30ο «ανακάλυψε» και 3η κίτρινη. Καλά για τα ανύπαρκτα φάουλ που ανακαλύπτει μόνο εις βάρος μας μην το σχολιάσουμε…».