Παρασκευή, 3 Μαΐου, 2024

Τριάρα στον Βόλο για την Κ19

Νικηφόρο ήταν το πέρασμα της Κ19 του ΠΑΟΚ από τον Βόλο, καθώς επικράτησε με 0-3 για την 26η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών. Ο Δικέφαλος μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση πετυχαίνοντας δύο γκολ στα πρώτα οκτώ λεπτά του αγώνα.

Ειδικότερα, στο 4ο λεπτό το σκορ άνοιξε ο Λάμπρος Σμυρλής, ενώ τα τέρματα του ΠΑΟΚ διπλασίασε ο Στέφανος Τζίμας στο 8ο λεπτό της αναμέτρησης. Το 0-2 του πρώτου ημιχρόνου δεν ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα, καθώς η πίεση των φιλοξενούμενων απέδωσε. Ο Γκούμας σκόραρε στο 90+4′ για το 0-3 στην τελευταία φάση του παιχνιδιού.

Γεμάτη ήταν η στατιστική για την Κ19, η οποία ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 29 τελικές, εκ των οποίων οι 12 ήταν εντός εστίας. Αυτή η νίκη φέρνει την ομάδα του Στέλιου Μαλεζά στο -1 από τον Ολυμπιακό, καθώς πλέον έχει 51 βαθμούς έναντι 52 που έχουν οι Πειραιώτες.