Κυριακή, 28 Απριλίου, 2024

Το… παστέλι του Μαξ Σνάουτσνερ (video)

Ο Μαξιμίλιαν Σνάουτσνερ λάμπει στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα U17 με την Εθνική Πολωνίας, αφού ο νεαρός χαφ της Κ19 του ΠΑΟΚ και γιος του βοηθού προπονητή της δεύτερης ομάδας του Δικεφάλου, ήταν από τους πρωταγωνιστές στη νίκη των Πολωνών με 5-3 επί της Ουγγαρίας. Ο Σνάουτσνερ, μάλιστα έβαλε το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ, αφού στο 34ο λεπτό ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0 για την Πολωνίας, με τον νεαρό ποδοσφαιριστή του ΠΑΟΚ να παίρνει φανέλα βασικού καταγράφοντας ένα γεμάτο 90λεπτο.

Ο νεαρός μέσος του Δικεφάλου, αποτελεί αναπόσπαστο κομμάτι της Εθνικής Πολωνίας, βαδίζοντας στα βήματα του πατέρα του, τόσο σε εθνικό επίπεδο όσο και σε συλλογικό, αφού ο Μίροσλαβ Σνάουτσνερ έγραψε την δική του ιστορία σε ΠΑΟΚ και Εθνική Πολωνίας. Μάλιστα, η ΠΑΕ ΠΑΟΚ με σχετικό tweet ανέβασε το γκολ του Σνάουτσνερ, αποθεώνοντάς τον.