Οι οπαδοί του ΠΑΟΚ έχουν δημιουργήσει ατμόσφαιρα… Τούμπας στο ξενοδοχείο που έχει καταλύσει η αποστολή.
Οι φίλοι του Δικεφάλου συγκεντρώθηκαν στο «Μακεδονία Παλλάς» και με συνθήματα και καπνογόνα έχουν δημιουργήσει ένα γηπεδικό κλίμα ενόψει του σπουδαίου ντέρμπι κορυφής με την ΑΕΚ.
Οι οπαδοί του ΠΑΟΚ στη συνέχεια θα συνοδεύσουν στην Τούμπα την αποστολή με μηχανοκίνητη πορεία, όπως είχαν κάνει και στο πρόσφατο ματς με τον Παναθηναϊκό.