Οι πλημμύρες που έχουν κατακλείσει το τελευταίο διάστημα τη χώρα, φαίνεται να έχουν επιφέρει καταστροφικές συνέπειες σε πολλές περιοχές. Μια από τις πόλεις που έχει πληγεί, είναι ο Βόλος, με τον δήμαρχο Αχιλλέα Μπέο να απεικονίζεται σε διάφορα βίντεο να προσπαθεί να ελέγξει όσο μπορεί τη κατάσταση.
Με αφορμή το συγκεκριμένο δυσάρεστο γεγονός, η οικογένεια του Γιάννη Κωνσταντέλια προχώρησε σε μία συγκλονιστική κίνηση. Συγκεκριμένα, η αδερφή του ποδοσφαιριστή του ΠΑΟΚ ανακοίνωσε μέσω των social media πως όποιος χρειάζεται είτε φιλοξενία είτε είδη πρώτης ανάγκης να απευθυνθεί στην ίδια.
Παρακάτω το μήνυμα της αδερφής του Κωνσταντέλια: