Παρασκευή, 24 Μαΐου, 2024

Στις καθυστερήσεις ο Ολυμπιακός «κλείδωσε» τη νίκη

Με σκορ 3-1 ο Ολυμπιακός ξεπέρασε το εμπόδιο του ΠΑΣ Γιάννινα στο «Καραϊσκάκης».

Μετά από ένα «στείρο» πρώτο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός βρήκε το δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα στο 57΄ με τον Ντόη. Eννέα λεπτά αργότερα ο Ναβάρο διπλασίασε τα γκολ των γηπεδούχων.

Στο 75΄ ο Κόντε (δώδεκα λεπτά πριν είχε μπει στο παιχνίδι ως αλλαγή) μείωσε σε 2-1 με  εκτέλεση πέναλτι (το κέρδισε ο Οσέι Τούτου), δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι.

Στις καθυστερήσεις ο Γιόβετιτς διαμόρφωσε το τελικό 3-1, ενώ στο 88΄ είχε προηγηθεί δοκάρι του Ναβάρο.

Σε ό,τι αφορά τους δύο δανεικούς παίκτες του ΠΑΟΚ, ο μεν Τζίμας ήταν στην αρχική ενδεκάδα, ο δε Τσαούσης πέρασε ως αλλαγή στο 82΄.