Παρασκευή, 3 Μαΐου, 2024

ΣΟΚ για τη Ναντ στο ντεμπούτο του Ντούγκλας Αουγκούστο

Για την 1η αγωνιστική της Ligue 1 η Ναντ υποδέχτηκε στην έδρα της την ομάδα της Τουλούζ. Το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τη νίκη με ανατροπή στο 92ο λεπτό.

Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους ο Μοστάφα Μοχάμεντ στο 13ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, με το 1-0 να είναι το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Όμως, στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην ισοφάριση με τον Αμπουχλάζ να φέρνει το παιχνίδι στα ίσα στο 62ο λεπτό της αναμέτρησης.

Όμως, η Ναντ δεν κατάφερε να πάρει ούτε τον βαθμό της ισοπαλίας, καθώς στο 92ο λεπτό ο Νικολάισεν εκτέλεσε τον Λαφόντ και έδωσε τη νίκη στην Τουλούζ με 1-2.

Ο Ντούγκλας Αουγκούστο ο οποίος αποτελεί νέο παίκτη της Ναντ και επίσημα από χθες (12/8) πέρασε ως αλλαγή στο παιχνίδι, όπου και αντικατέστησε τον Μουτουσάμι στο 68ο λεπτό, πραγματοποιώντας το επίσημο ντεμπούτο του με τη νέα του ομάδα.