Κυριακή, 12 Μαΐου, 2024

Show Γιακουμάκη στο MLS (video)

Σε τρομερή κατάσταση βρίσκεται ο Γιώργος Γιακουμάκης, ο οποίος πέτυχε χατ τρικ σε 19 λεπτά στον χθεσινό αγώνα της Ατλάντα Γιουνάιτεντ με την Νιού Ίνγκλαντ.

Ο 29χρονος επιθετικός πέτυχε το πρώτο του τέρμα στο 55′ για το 2-0 της ομάδας του και πέντε λεπτά αργότερα έστειλε ξανά την μπάλα στα δίχτυα για το 3-0. Το κερασάκι στην τούρτα το έβαλε στο 74′, με ένα τρομερό βολέ με το αριστερό, για το 4-0 της Ατλάντα Γιουνάιτεντ.

Ο Έλληνας διεθνής στράικερ σημείωσε επίσης ένα άλλο ορόσημο, καθώς έφτασε τα 20 γκολ στην κανονική περίοδο σε λιγότερα από 2.000 λεπτά, μόλις ο πέμπτος παίκτης στην ιστορία του MLS που σημείωσε αυτό το ρεκόρ.