Παρασκευή, 17 Μαΐου, 2024

Πήρε λεπτά στη νίκη της Σερβίας ο Αντρίγια

Η εθνική Σερβίας επικράτησε με 3-2 επί της Ιορδανίας σε ένα παιχνίδι που βρέθηκε πίσω στο σκορ, αλλά τελικά μίλησε η ποιότητα και οι Βαλκάνιοι πήραν τη νίκη.

Ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς δεν ξεκίνησε στη βασική ενδεκάδα, αλλά πέρασε στο παιχνίδι ως αλλαγή στο 74ο λεπτό της αναμέτρησης παίρνοντας τη θέση του Λάζοβιτς στο δεξί άκρο της πλευράς της Σερβίας.

Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι, ο Εράκοβιτς άνοιξε το σκορ για τους Σέρβους στο 7ο λεπτό, αλλά ο Μάρντι στο 53′ ισοφάρισε σε 1-1 και ο Αλ Τάμαρι στο 67′ έκανε το 1-2.

Ωστόσο, ο Γιόβελιτς στο 83΄έγραψε το 2-2 και ο ίδιος παίκτης έξι λεπτά αργότερα σκόραρε για το τελικό 3-2.