Παρασκευή, 3 Μαΐου, 2024

Πήρε φόρα στη Γερμανία ο Τζόλης

O Χρήστος Τζόλης σκόραρε τα δύο πρώτα του τέρματα στην Τσβάιτε Λιγκα με την φανέλα της Φορτούνα Ντίσελντορφ.

Αν η καλή μέρα φαίνεται από το πρωί, τότε η θητεία του Χρήστου Τζόλη στην Γερμανία θα εξελιχθεί καλά. Μετά το γκολ του στο ντεμπούτο του με την φανέλα της Φορτούνα Ντίσελντορφ σε αγώνα κυπέλλου, ήρθαν και τα δύο πρώτα σε ματς πρωταθλήματος.

Ο Έλληνας επιθετικός μπήκε ως αλλαγή στο 68ο λεπτό στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Έλβεσμπεργκ και με δύο γκολ στο 70ό λεπτό με εκτέλεση πέναλτι και λίγο αργότερα (79’) διαμόρφωσε το τελικό 0-5 και ανέβασε την ψυχολογία του ενόψει της συνέχειας.