Παρασκευή, 3 Μαΐου, 2024

Πάρτι του ΠΑΟΚ κόντρα στον Κορυδαλλό στη Μίκρα!

Για την 17η αγωνιστική της Α1 Χάντμπολ γυναικών, ο ΠΑΟΚ mαteco υποδέχεται στο «Σπίτι του Χάντμπολ», τον ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού, του οποίου και επικράτησε πολύ εύκολα όπως αναμενόταν με 40-12.

Όπως ήταν αναμενόμενο, ο ΠΑΟΚ Mαteco πήρε προβάδισμα με 4-1, το οποίο έγινε 4-3 και από εκείνο το σημείο και μετά, ο Δικέφαλος ξέφυγε στο σκορ, με αποτέλεσμα στο 14′ να πάρει προβάδισμα με 13-4. Παρόμοια ήταν η συνέχεια, με τις «ασπρόμαυρες» να βρίσκουν πολλά γκολ στον αιφνιδιασμό με την Σεβδίλη και έτσι το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε, με τις Υπερπρωταθλήτριες Ελλάδος να έχουν προβάδισμα με 20-8.

Φυσικά, δεν άλλαξε κάτι στο δεύτερο ημίχρονο με την ομάδα του Κορυδαλλού να χρειάζεται σχεδόν 16 λεπτά για να πετύχει το πρώτο του γκολ (29-9) και τον Δημήτρη Πελεκίδη, να χρησιμοποιεί όλες τις διαθέσιμες παίκτριες που είχε στον πάγκο του. Το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης ήταν 40-12 υπέρ των Υπερπρωταθλητριών Ελλάδας.

Η επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την ομάδα του Δημήτρη Πελεκίδη είναι προγραμματισμένη για το επόμενο Σάββατο 20 Απριλίου στις 16:30, όπου και θα αντιμετωπίσει σε εκτός έδρας παιχνίδι το Πανόραμα, για την 18η και τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος.

ΠΑΟΚ mαteco – ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού: 40-12

Τα πεντάλεπτα: 5-3, 9-4, 13-4, 16-5, 18-5, 20-8 (ημχ.) 23-8, 25-8, 29-8, 32-10, 36-12, 40-12