Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024

Πανάξιοι πρωταθλητές!

Τον τέταρτο σερί τίτλο πανηγυρίζει η Κ-19 του ΠΑΟΚ. Οι νέοι του Δικεφάλου πέρασαν με 1-0 από την έδρα του Αρη, πέτυχαν την 11η νίκη σε δώδεκα παιχνίδια (και τέρματα 33-4) και εξασφάλισαν και μαθηματικά την πρώτη θέση.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Γκορτεζιάνι, έξι λεπτά πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Ο αρχηγός του ΠΑΟΚ είχε και σουτ στο δοκάρι μόλις στο 2΄ του αγώνα.

Για τους φιλοξενούμενους έπαιξαν οι Μπαλωμένος, Τασιούρας, Παναγιώτου, Κουλιεράκης, Τσοπούρογλου, Καραμπέρης, Γρόσδης (68΄ Τσίκος), Κουτεντάκης (90΄+4′  Μανωλιούδης), Κούτσιας, Σμυρλής (61΄ Σπυράκος) και Γκορτεζιάνι.

Η ομάδα του Στέλιου Μαλεζά θα ολοκληρώσει τις υποχρεώσεις της στο φετινό πρωτάθλημα το ερχόμενο Σάββατο, όταν και θα φιλοξενήσει τον Παναθηναϊκό.

Μπορείς και εσύ να κερδίσεις φανέλα Κουλιεράκη!

To FORZA Group TV προσφέρει σε έναν τυχερό μια φανέλα του Κωνσταντίνου Κουλιεράκη! Τα βήματα για να κερδίσετε τη φανέλα...