Σάββατο, 18 Μαΐου, 2024

Πάει για τρελό… στραπάτσο η Ελσίνκι!

Η Ελσίνκι ηττήθηκε από την Βάασα με 3-2 σε εκτός έδρας αγώνα για τα Play Off του Φινλανδικού πρωταθλήματος. Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στον 7ο όμιλο του UEFA Europa Conference League πλέον αρχίζει και αγχώνεται για τελευταία αγωνιστική προκειμένου να κατακτήσει το πρωτάθλημα της χώρας της.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 2ο λεπτό με τον Μπασίροφ, ενώ στο 14΄διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Μάικλ. Ο Μπαντέ μείωσε αρχικά σε 2-1 στο 40ο λεπτό και ο Ραντούλοβιτς στο 78΄έφερε το ματς στα ίσια.

Όμως ο Μάικλ στο 94΄ βρήκε δίχτυα για τη Βάασα και έδωσε τη νίκη στην ομάδα του βάζοντας την Ελσίνκι σε ένα μίνι άγχος. Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στην τελευταία αγωνιστική αντιμετωπίζει την δεύτερη Κουόπιο, η οποία αν νικήσει την Ελσίνκι με τρία γκολ διαφορά κατακτά αυτή το πρωτάθλημα!

ΠΑΟΚάρα φουλ για τελικό!

ΠΑΟΚ εναντίον Ολυμπιακού θα είναι ο τελικός του Final 4 του πρωταθλήματος Κ15, επιβεβαιώνοντας τα προγνωστικά. Μόνο που σε...