Παρασκευή, 3 Μαΐου, 2024

Όταν ο Κλαόυς απέκλεισε τον Ολυμπιακό! (video)

Σαν σήμερα (16/4) πριν από εννέα χρόνια ο ΠΑΟΚ κατάφερε να αποκλείσει τον Ολυμπιακό από τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας και να προκριθεί στον μεγάλο τελικό της διοργάνωσης.

Πιο συγκεκριμένα ο Δικέφαλος κέρδισε τους Πειραιώτες στο γήπεδο της Τούμπας, και σε συνδυασμό το σκορ του πρώτου αγώνα (2-1 νίκησε ο Ολυμπιακός) πήρε το εισιτήριο για τον τελικό του Κυπέλλου.

Δύο λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ο Τζαβέλλας έκανε μία σέντρα από τα αριστερά και ο Κλάους με μία όμορφη γυριστή κεφαλιά νίκησε τον Μέγκιερι, στέλνοντας τον ΠΑΟΚ στον τελικό του θεσμού έπειτα από 11 χρόνια!