Κυριακή, 5 Μαΐου, 2024

Ο ΠΑΟΚ… παράλλαξε ένα χρόνο μετά!

Στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League, ο ΠΑΟΚ θα υποδέχεται την ΑΕΚ,

Από τη μία, το σύνολο του Λουτσέσκου διανύει εξαιρετική περίοδο, μετράει επτά νίκες στους τελευταίους ισάριθμους αγώνες και κατέχει την πρωτιά στον βαθμολογικό πίνακα του πρωταθλήματος με 50 πόντους. Από την άλλη, η ένωση έχει χτίσει ένα νικηφόρο σερί έπειτα από τον αποκλεισμό στο Κύπελλο από τον Άρη.

Η τελευταία νίκη του ΠΑΟΚ είναι στις 19 Φλεβάρη του 2023 με 2-0, χάρη στα γκολ των Νάρεϊ και Κουλιεράκη.

μόλις στο 14ο λεπτό του ντέρμπι οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Νάρεϊ. Ο Γερμανός υποδέχτηκε την μπάλα έπειτα από την ασίστ-μαγεία του «Ντέλια» κι εκτέλεσε υποδειγματικά για το 1-0.

Στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ «κλείδωσε» τη νίκη. Στο 62΄ ο Κουλιεράκης εκμεταλλεύτηκε την καλοστημένη εκτέλεση κόρνερ του Νάρεϊ, νίκησε τους πάντες στην εναέρια μονομαχία και με μία άπιαστη κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα (2-0).

Από τότε, τα πράγματα στον… πλανήτη ΠΑΟΚ έχουν αλλάξει πολύ.

Πέντε παίκτες οι οποίοι είχαν πάρει φανέλα βασικού πλέον αποτελούν παρελθόν, με το ρόστερ να έχει ανανεωθεί.