Τετάρτη, 8 Μαΐου, 2024

Ο Κωνσταντέλιας… το βιολί του

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε της Λαμίας με 3-0 στην Τόυμπα, για την 13η αγωνιστική της Super League και βρίσκεται δύο βαθμούς μακριά από την κορυφή της βαθμολογίας στο τέλος του πρώτου γύρου.

Φανέλα βασικού στην χθεσινή (4/12) αναμέτρηση πήρε ο Γιαννης Κωνσταντέλιας. Ο μικρός μάγος του Δικεφάλου πραγματοποίησε ακόμα εξαιρετική εμφάνιση την φετινή σεζόν, ανοίγοντας το σκορ για τον ΠΑΟΚ στο 21’, ενώ έδωσε και την ασίστ για το 3-0 από τον Σάστρε.

Μεταξύ άλλων ο 20χρονος μεσοεπιθετικός, στα 83 λεπτά που αγωνίστηκε είχε 44/45 εύστοχες πάσες με ποσοστό 98%, έδωσε τρεις πάσες-κλειδιά και δημιούργησε μια μεγάλη ευκαιρία.

Παρακάτω τα νούμερα του Κωνσταντέλια απέναντι στη Λαμία:

Η Ντόρτμουντ πέταξε έξω την Παρί και πήγε τελικό

Με γκολ του Χούμελς, πέντε λεπτά μετά την έναρξη του β΄ μέρους, η Μπορούσια Ντόρτμουντ νίκησε εκτός έδρας την...