Κυριακή, 5 Μαΐου, 2024

Ο Φαν Ντάικ χάρισε το Λιγκ Καπ στη Λίβερπουλ

Με γκολ του Φαν Ντάικ στα τελευταία λεπτά της παράτασης, η Λίβερπουλ νίκησε την Τσέλσι με 1-0, κατακτώντας το Λιγκ Καπ.

Νωρίτερα η Τσέλσι έχασε ευκαιρίες για να πάρει αυτή το Λιγκ Καπ, αφού ο Γκάλαχερ είδε τον Κέλεχερ να του λέει όχι σε τετ α τετ στο 85ο λεπτό, ενώ ο Πάλμερ λίγα λεπτά μετά δεν μπόρεσε με buzzer beater να κάνει το 1-0.

Στην παράταση η Λίβερπουλ είχε το πάνω χέρι με τους Έλιοτ και Ντάνα να έχουν τις καλύτερες ευκαιρίες στο 94ο και 99ο λεπτό αλλά τον Πέτροβιτς να κρατάει το μηδέν.

Στο 118′ έπειτα από κόρνερ του Τσιμίκα, ο Φαν Ντάικ με κεφαλιά έδωσε τον πρώτο τίτλο από τους τρεις που κυνηγάει ο Κλοπ στην τελευταία του σεζόν στα κόκκινα.

Ανατροπή στην ανατροπή μετά από 10 χρόνια για τον ΠΑΟΚ (video)

Στον αγώνα απέναντι στην ΑΕΚ, ο ΠΑΟΚ βρέθηκε για τα καλά με την πλάτη στον τοίχο και χρειάστηκε να...