Κυριακή, 19 Μαΐου, 2024

Νίκησε στην… ασπρόμαυρη Δράμα το χάντμπολ

Για την 13η αγωνιστική της Handball Premier, ο ΠΑΟΚ αντιμετώπισε σε εκτός έδρας παιχνίδι την Δράμα, της οποίας και επικράτησε με 29-33. Ο Δικέφαλος ξεκίνησε πολύ καλά το παιχνίδι, παίρνοντας προβάδισμα με 4-7 στο δεκάλεπτο, ενώ έμεινε μπροστά στο σκορ μέχρι και το 25′ με 11-12. Σε εκείνο το σημείο οι Δραμινοί ανέβασαν την απόδοσή τους και πήγαν μπροστά στο σκορ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου με 16-14.

Ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο με 0-3 σερί (18-19) με τις δύο ομάδες να είναι σχεδόν μαζί στο σκορ στο 45′ (22-23). Ο Δικέφαλος… πάτησε γκάζι και πήρε προβάδισμα με 23-27 στο 49′. Στην τελική ευθεία του αγώνα, οι «ασπρόμαυροι» διατήρησαν το προβάδισμά τους και έφυγαν με τη νίκη, με το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης να είναι 29-33.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την ομάδα του Παναγιώτη Γούσιου την Τετάρτη 21 Δεκεμβρίου, όπου και θα υποδεχθεί τα Βριλήσσια στις 16:30 στο κλειστό της Μίκρας, για την φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδος.

Δράμα – ΠΑΟΚ: 29-33

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 4-7, 6-8, 9-10, 11-12, 16-14 (ημχ.) 18-18, 21-21, 22-23, 23-27, 26-31, 29-33