Παρασκευή, 17 Μαΐου, 2024

Νίκησε άνετα η Ελσίνκι

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις της στα Play Off του Φινλανδικού πρωταθλήματος, αφού επικράτησε, εύκολα, με 3-0 της Χόνκα, έχοντας τον έλεγχο του παιχνιδιού από νωρίς.

Πιο συγκεκριμένα, μπορεί οι φιλοξενούμενοι να μπήκαν δυνατά στα πρώτα λεπτά, απειλώντας, ωστόσο τον δρόμο προς τα δίχτυα τον βρήκε η αντίπαλος του ΠΑΟΚ, με τον Τόιβο στο 16′!

Το 1-0 ήταν το σκορ του πρώτου μέρους, με τον Κέσκινεν στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους, και πιο συγκεκριμένα στο 50′, να δίνει σημαντικό προβάδισμα στην ομάδα του.

Το σκορ έκλεισε στο 80′ ο, αρχισκόρερ, των Φινλανδών, Ραντούλοβιτς, διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.

Με αυτή τη νίκη η Ελσίνκι έφτασε τους 53 βαθμούς, επτά περισσότερους από τη δεύτερη Κουόπιο, που

Δύο μέσα, δύο έξω για Παναθηναϊκό

Ο Παναθηναϊκός Aktor ταξίδεψε στη Θεσσαλονίκη ενόψει του Game 2 της σειράς με τον ΠΑΟΚ (18/5, 20:00), με τον...