Ο Αρης πέρασε με 4-2 από τη Λαμία και πλέον στρέφει την προσοχή του στο κυριακάτικο εντός έδρας παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ.
«Πάντα υπάρχει ενδιαφέρον σε ένα τέτοιο ντέρμπι. Και οι δύο ομάδες θέλουν τη νίκη. Θα το δούμε ως ντέρμπι της πόλης, θα πάμε για τη νίκη και για να έχουμε καλή ψυχολογία εν όψει τελικού» τόνισε στις δηλώσεις του ο Ακης Μάντζιος στην καθιερωμένη συνέντευξη Τύπου, μετά το παιχνίδι με την Λαμία.
Και ο προπονητής του Αρη συμπλήρωσε για το ματς στη Λαμία: «Παρόλο που έχουμε ρίξει το βάρος στον τελικό, θα έπρεπε να είμαστε σοβαροί αλλά στο πρώτο ήταν σαν να μην μπήκαμε. πολλά λάθη μπροστά και πίσω, με αποτέλεσμα η Λαμία να προηγείται δίκαια. Αλλάξαμε κάποια πράγματα στο ημίχρονο μιλώντας με τα παιδιά. Βρήκαμε τα γκολ και αξίζουν συγχαρητήρια στα παιδιά».