Κυριακή, 5 Μαΐου, 2024

Λόπεθ: «Αν το σκορ ήταν 1-1, θα είχαμε άλλο παιχνίδι»

Στη φάση ακύρωσης του γκολ του Μύγα, στάθηκε στις δηλώσεις του ο προπονητής του Βόλου, Άνχελ Λόπεθ.

Αναλυτικά όσα είπε στο συνδρομητικό κανάλι: «Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε κλέψει πολλές μπάλες, κάναμε ευκαιρίες, δεν θυμάμαι ο ΠΑΟΚ να έκανε κάτι στην επίθεση, πέρα από τα δύο γκολ. Αδιαμφισβήτητα η φάση του πρώτου ημιχρόνου είναι το γεγονός πως μας ακυρώθηκε το γκολ, το οποίο είμαι απόλυτα βέβαιος πως είναι καθαρό. Σκοράραμε, πανηγυρίσαμε και μετά από λίγα λεπτά ο διαιτητής έτρεξε στο VAR και το ακύρωσε χωρίς κανένας να αντιληφθεί το παραμικρό. Σίγουρα όταν παίζουμε απέναντι σε μια μεγάλη ομάδα συμβαίνουν αυτά. Αν το σκορ ήταν 1-1 θα είχαμε ένα άλλο παιχνίδι. Είμαι πολύ χαρούμενος για την ομάδα, ο πρόεδρος έκανε μεταγραφές και είμαστε όλοι μια οικογένεια. Οι παίκτες παίζουν με ενέργεια και είμαι πολύ περήφανος γι’ αυτούς».