Κυριακή, 5 Μαΐου, 2024

«Κάναμε σωστή διαχείριση»

Ο προπονητής της ομάδας χάντμπολ του ΠΑΟΚ, Παναγιώτης Γούσιος, δήλωσε ικανοποιημένος για την εκτός έδρας νίκη της ομάδας του επί του Ζαφειράκη Νάουσας με 24-21.

«Η παρουσία του κόσμου του ΠΑΟΚ μας βοήθησε, σε τέτοιους δύσκολους εκτός έδρας αγώνες τους θέλουμε κοντά μας όταν υπάρχει δυνατότητα» είπε αρχικά, και συνέχισε: «Περιμέναμε πως η αναμέτρηση θα είναι δύσκολη, η Νάουσα είναι μία πάρα πολύ καλή ομάδα, ειδικά εντός έδρας. Ήταν το πρώτο παιχνίδι που έπαιζε πλήρης στο γήπεδο της και το περιμέναμε πως δεν θα είναι εύκολο. Στο πρώτο ημίχρονο είμασταν πολύ καλοί τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση, στο δεύτερο χάσαμε την συγκέντρωση μας για ένα μεγάλο διάστημα. Είναι σημαντικό το γεγονός πως στα τελευταία δέκα λεπτά διαχειριστήκαμε σωστά τις κρίσιμες καταστάσεις του παιχνιδιού και καταφέραμε να κάνουμε πέντε στις πέντε νίκες στο πρωτάθλημα. Προέχουν οι δύο ευρωπαϊκές αναμετρήσεις και θα προσηλωθούμε εκεί. Ωστόσο το επόμενο εγχώριο ματς είναι με την ΑΕΚ στην έδρα μας, θα είναι ένα ντέρμπι κορυφής και θα διεκδικήσουμε τη νίκη. Εμείς έχουμε ένα στιλ παιχνιδιού, θεωρώ ότι έχουμε καλή ομοιογένεια παρότι είχαμε πολλές νέες προσθήκες, έχουμε παίκτες με ποιότητα».