Παρασκευή, 24 Μαΐου, 2024

Ήττα στην «πρόβα τζενεράλε» για τον ΠΑΟΚ Β

Την ήττα γνώρισε ο ΠΑΟΚ Β στην τελευταία «πρόβα» πριν από την έναρξη της Super League 2. καθώς ο Μακεδονικός κατάφερε να επιβληθεί στην Ευκαρπία της ομάδας του Πάμπλο Γκαρσία με σκορ, 3-1.

Πιο συγκεκριμένα, ένα λεπτό πριν την λήξη του πρώτου μέρους και κόντρα στην ροή του αγώνα, ο Γαρύφαλλος με ένα ωραίο διαγώνιο πλασέ, νίκησε τον Μοναστηρλή για να γράψει το 1-0 υπέρ του Μακεδονικού.

Στο 57′ ο Ουεντραόγκο έκλεψε μια μπάλα στο χώρο του κέντρου και τροφοδότησε τον Χατζηστραβό, ο οποίος μοίρασε υπέροχα στον Πανίδη, που από θέση τετ α τετ ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 74′ ο Γαρύφαλλος εκτέλεσε κόρνερ από τα αριστερά, ο Λεωνιδόπουλος πρόλαβε την άμυνα του ΠΑΟΚ και έγραψε με το κεφάλι το 2-1.

Δύο λεπτά πριν τα ενενήντα, οι γηπεδούχοι βγήκαν στην αντεπίθεση με τον Τσιφτσί, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό, 3-1.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ Β:  Μοναστηρλής, Κιτσάκης, Κωττάς, Μορικέλι, Τασιούρας, Ουεντραόγκο, Νινούα, Χατζηστραβός, Ρικάρντο, Σπυράκος, Πανίδης

Έπαιξαν και οι: Τσιόπτσης, Γιαξής, Μπράντονιτς, Δαρέλας, Τζίμας, Κουλούρης, Σμυρλής