Τρίτη, 14 Μαΐου, 2024

Ήττα για την Κ19 του ΠΑΟΚ

Φιλικό παιχνίδι έδωσε σήμερα 19/8 η Κ19 του ΠΑΟΚ με αντίπαλο την Καβάλα, σε αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε στο Ενωσιακό γήπεδο των Αμισιανών.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με τους παίκτες του Δικεφάλου να μπαίνουν με μεγαλύτερη διάθεση στον αγωνιστικό χώρο και να κλείνουν τον ΑΟΚ στα καρέ του.

Ωστόσο, η σαφώς πιο έμπειρη Καβάλα από το 15΄και έπειτα ισορρόπησε και ανέλαβε ανέλαβε τα ηνία της αναμέτρησης, Μάλιστα, σε αυτό το διάστημα κατάφερε να βρει και δίχτυα με έναν πρώην «ασπρόμαυρο» τον Γκαργκαλατζίδη, ο οποίος σκόραρε με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή.

Στην επανάληψη οι δύο ομάδες μπήκαν με διάθεση χάνοντας από μια καλή ευκαιρία εκατέρωθεν όμως μετά τη μία ώρα παιχνιδιού ο ρυθμός έπεσε και έτσι το τελευταίο σφύριγμα βρήκε το 1-0 να είναι το τελικό σκορ.

Άγριος καυγάς ανάμεσα σε Εμπαπέ και Αλ Κελαϊφί

Σύμφωνα με την Parisien, Κίλιαν Εμπαπέ και Νασέρ Αλ Κελαϊφί ήρθαν σε έντονη αντιπαράθεση λίγα λεπτά πριν από το...