Σάββατο, 18 Μαΐου, 2024

Η παρακάμερα του… buzzer beater

Ο ΠΑΟΚ κατάφερε να πάρει τον βαθμό κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης στην τελευταία φάση του αγώνα, χάρις σε γκολ του Νέλσον Ολιβέιρα.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 45+2′ με τον Στάνκο, ο οποίος πήρε το ριμπάουντ από την κεφαλιά του Γκαρντάβσκι και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Ο Τιλίκα ευστόχησε από την άσπρη βούλα στο 52′ και έκανε το 0-2, για τους Αρκάδες.

Ο Δικέφαλος μείωσε στο 81ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Κούρτιτς. Ο Σλοβένος χαφ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Παπαδόπουλου από τα έντεκα βήματα, κάνοντας το 1-2.

Στην τελευταία φάση της αναμέτρησης η ομάδα του Ράζβαν Λουτσέσκου βρήκε το γκολ της ισοφάρισης. Ο Νέλσον Ολιβέιρα σκόραρε στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων, έπειτα από κόρνερ του Νάρεϊ, για το τελικό 2-2.

Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ δημοσίευσε την παρακάμερα του χθεσινού παιχνιδιού (23/10), στην οποία υπάρχουν εικόνες από τη συγκέντρωση-γιορτή στη μπουτίκ του Δικεφάλου αλλά και την ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Σταύρου Σαράφη.

Δείτε την παρακάμερα στο παρακάτω video:

Πάει Γερμανία ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς! (pic)

O ΠΑΟΚ έχει μπροστά του ένα ματς-τελικό για την κατάκτηση του πρωταθλήματος, και όλα τα βλέμματα είναι στραμμένα στο...