Παρασκευή, 3 Μαΐου, 2024

Γκολάρες από Μάρκος Αντόνιο και Αντρίγια Ζίβκοβιτς για το 0-4 του ΠΑΟΚ!

Μπορεί ο Γιάννης Κωνσταντέλιας και ο Μπράντον Τόμας να μην κατάφεραν να σκοράρουν, παρά τις καλές ευκαιρίες που δημιούργησαν, ωστόσο ο Μάρκος Αντόνιο έβαλε το όνομά του στους σκόρερ. Ο ΠΑΟΚ είχε ένα εύκολο απόγευμα στο Δημοτικό γήπεδο των Σερρών, καθώς προηγήθηκε από νωρίς στην αναμέτρηση κόντρα στον Πανσερραϊκό.

Ο Μάρκος Αντόνιο στο 69ο λεπτό του αγώνα σημείωσε το τρίτο γκολ του Δικεφάλου με σουτ εκτός περιοχής, στέλνοντας τη μπάλα στη δεξιά γωνία του Κατσίκα. Αυτό είναι το δεύτερο γκολ του Βραζιλιάνου χαφ τη φετινή σεζόν σε επτά αναμετρήσεις με τη φανέλα του ΠΑΟΚ.

Μάλιστα, εννιά λεπτά αργότερα ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς πέτυχε το ομορφότερο τέρμα της αναμέτρησης, καθώς με ωραίο φαλτσαριστό σουτ από τα δεξιά, έστειλε την μπάλα στην απέναντι γωνία του Κατσίκα και διαμόρφωσε το 0-4 για τον ΠΑΟΚ.

Δείτε ΕΔΩ και ΕΔΩ τα δύο τέρματα του Δικεφάλου.