Ο ΠΑΟΚ πρόσθεσε άλλη μια ένδοξη σελίδα στην ευρωπαϊκή του ιστορία και, είναι βέβαιο, ότι η αποψινή νίκη στη Γερμανία θα μνημονεύεται για χρόνια και για πολλούς λόγους,
Αμέσως μετά την λήξη του αγώνα οι παίκτες και οι οπαδοί του ΠΑΟΚ έστησαν ένα τεράστιο πάρτι, με το σύνθημα «πω πω λαός και τι ομάδα» να δονεί την ατμόσφαιρα.
Οι περισσότεροι από 5.000 οπαδοί του ΠΑΟΚ, που βρέθηκαν στις εξέδρες του γηπέδου της Άιντραχτ, έστησαν ένα τεράστιο πάρτι για την πρόκριση του Δικεφάλου.