Σάββατο, 4 Μαΐου, 2024

Έχει παρελθόν με τον Άρη ο Ίνγκασον

Την Τετάρτη (4/1) ο ΠΑΟΚ κατάφερε να επικρατήσει με 1-0 επί του Άρη στο γήπεδο της Τούμπας, στο πλαίσιο της 16ης «στροφής» της Super League.

Στο 45+1 ο Δικέφαλος κέρδισε ένα κόρνερ από τα αριστερά, ο Κουλιεράκης πήρε την κεφαλιά και ο Ίνγκασον με ένα εξαιρετικό ψαλιδάκι μέσα από την μικρή περιοχή, έγραψε το 1-0 το οποίο ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Αξίζει να σημειωθεί, πως ο Ισλανδός στόπερ έχει ξανά βρει δίχτυα απέναντι στην ομάδα του Άρη.

Πιο συγκεκριμένα, την σεζόν 2020/21 οι «οι ασπρόμαυροι» αντιμετώπισαν τους «κιτρινόμαυρους», για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με 2-2, με τον Ίνγκασον να σκοράρει στο 87ο λεπτό μειώνοντας σε 2-1, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο 29χρονος αμυντικός κέρδισε πέναλτι, το οποίο μετουσίωσε σε γκολ ο Αντρέ Βιεϊρίνια.