Δευτέρα, 29 Απριλίου, 2024

Διέλυσε μόνος του την Έβερτον ο Κόουλ Πάλμερ!

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Κόουλ Πάλμερ, η Τσέλσι επικράτησε με 6-0 στο Στάμφορντ Μπριτζ της Έβερτον, στο φινάλε της 33ης αγωνιστικής της Premier League.

Ο Άγγλος μεσοεπιθετικός κουβαλάει στις πλάτες του την φετινή μέτρια Τσέλσι, που μετά το αποψινό τρίποντο βρίσκεται στην 9η θέση της βαθμολογίας με 47 βαθμούς.

Ο Πάλμερ σκόραρε τα τρία πρώτα τέρματα για την ομάδα του σε διάστημα 16 λεπτών και οι Μπλε καθάρισαν από νωρίς το παιχνίδι, ενώ λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου ο Τζάκσον ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0.

Στην επανάληψη, ο 21χρονος μεσοεπιθετικός έστειλε την μπάλα στα δίχτυα από την άσπρη βούλα για το 5-0, με τον Τζίλκριστ να διαμορφώνει το τελικό 6-0 στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Με τα τέσσερα αποψινά του γκολ, ο Πάλμερ έπιασε τον Έρλιγκ Χαάλαντ στην κορυφή των σκόρερ με 20 τέρματα, ενώ αυτό ήταν το δεύτερο σερί χατ τρικ του Άγγλου σε εντός έδρας ματς.

Ηγετική εμφάνιση από τον Κουλιεράκη

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε της ΑΕΚ με 3-2 στην Τούμπα, για την 8η αγωνιστική των play off της Super League,...