Παρασκευή, 24 Μαΐου, 2024

Δεν τα κατάφερε η Κ19

Την ήττα με 2-0 γνώρισε η Κ19 του ΠΑΟΚ από την αντίστοιχη ομάδα του Ολυμπιακού, στο πλαίσιο της 8ης «στροφής» του αναπτυξιακού πρωταθλήματος της Super League.

Στο 18ο λεπτό της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι άνοιξαν του σκορ, μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Οι ποδοσφαιριστές του Στέλιου Μαλεζά προσπάθησαν να επιστρέψουν στο παιχνίδι, καθώς δημιούργησαν ευκαιρίες, προκειμένου να βρουν το γκολ της αναμέτρησης αλλά δεν κατάφεραν να στείλουν την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα.

Εννιά λεπτά πριν την λήξη του πρώτου μέρος ο Μπάμπουρας αποχώρησε τραυματίας και την θέση του πήρε ο Στέφανος Τζίμας.

Στο δεύτερο ημίχρονο κόντρα στη ροή της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι κατάφεραν να βρουν και δεύτερο γκολ στις καθυστερήσεις, διαμορφώνοντας το 2-0, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Έτσι ο Δικέφαλος γνώρισε την πρώτη του ήττα στο φετινό πρωτάθλημα, με αποτέλεσμα ο Ολυμπιακός να τον «πιάσει» στην πρώτη θέση με 15 βαθμούς.