Δευτέρα, 29 Απριλίου, 2024

«Δείξαμε χαρακτήρα στα δύσκολα»

Η γυναικεία ομάδα μπάσκετ του ΠΑΟΚ έκαμψε την αντίσταση της Νίκης Λευκάδας, επικρατώντας με 66-65.

«Συναντήσαμε μία πολύ σκληρή και δυνατή άμυνα από τη Νίκη Λευκάδας, γι’ αυτό και σκοράραμε μόλις 27 πόντους στο πρώτο ημίχρονο» τόνισε ο Αγγελος Αγγελίδης. Κι ο προπονητής του Δικεφάλου συνέχισε: «Στα αποδυτήρια μετά το τέλος του πρώτου ημιχρόνου είπαμε πως αν δεν γίνουμε επιθετικοί δεν θα διεκδικήσουμε τίποτα στο παιχνίδι. Μπήκαμε πολύ καλύτερα στο δεύτερο μέρος σκοράροντας 20 και 19 πόντους σε κάθε περίοδο, καμία σχέση με το πρώτο ημίχρονο. Σφίξαμε την άμυνα μας και μπορέσαμε να πάρουμε τη νίκη κόντρα σε μία πάρα πολύ δύσκολη ομάδα. Θέλω να τονίσω ότι για εμένα έχουν ένα από τους καλύτερους προπονητές του πρωταθλήματος. Θέλω να δώσω πάρα πολλά συγχαρητήρια στις παίκτριες μου. Με χαροποιεί το γεγονός πως βγάζουν χαρακτήρα στις δύσκολες στιγμές και να είναι ενωμένες. Εύχομαι καλή συνέχεια στη Νίκη Λευκάδας».

Κωνσταντέλιας: «Σήμερα το… ευχαριστήθηκα!»

Πολυτιμότερος παίκτης του ντέρμπι με την ΑΕΚ αναδείχθηκε ο Γιάννης Κωνσταντέλιας, σκόρερ δύο τερμάτων της ομάδας του. «Είχαμε χαρακτήρα. Από...