Παρασκευή, 10 Μαΐου, 2024

Άνοιξε το σκορ ο Ολιβέιρα

Ο Νέλσον Ολιβέιρα έλυσε τον γόρδιο δεσμό για τον ΠΑΟΚ, παραβιάζοντας την εστία του Παναιτωλικού με υπέροχη κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Νάρεϊ.

Συγκεκριμένα, στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Νταγκό ανέτρεψε τον Αντρίγια Ζίβκοβιτς με τον Τάσο Σιδηρόπουλο να σφυρίζει το φάουλ και τον Κάλεντ Νάρεϊ να αναλαμβάνει την εκτέλεση.

Ο Γερμανός εξτρέμ έστειλε συστημένη την μπάλα στο κεφάλι του Ολιβέιρα, ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και άνοιξε το σκορ για τον Δικέφαλο. Η φάση μάλιστα ελέγχθηκε από τον VAR για επιθετικό φάουλ, με το γκολ να μετράει κανονικότατα και τον ΠΑΟΚ να παίρνει το προβάδισμα λίγο πριν την εκπνοή του ημιχρόνου.

Αταλάντα και Λεβερκούζεν έκλεισαν θέση στον τελικό του Europa League

Το αήττητο της Λεβερκούζεν δεν έσπασε ούτε από την Ρόμα (2-2) και η ομάδα του Τσάμπι Αλόνσο πήρε το...