Τρίτη, 7 Μαΐου, 2024

Και νίκη και… κούπα για Λέφσκι

Η Λέφσκι κέρδισε την Ακαδημία Πάντεφ με 3-1 σε φιλικό αγώνα, με την αντίπαλο του ΠΑΟΚ, στον δεύτερο προκριματικό γύρο του Conference League, να κατακτά το Κύπελλο Γκεόργκι Σοκόλοφ.

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ μόλις στο 6ο λεπτό της φιλικής αναμέτρησης με τον Ρονάλντο, ενώ στο 34′ ο Μπιλάλ Μπαρί διαμόρφωσε το 2-0 που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Στάνιμιρ Στοΐλοφ προχώρησε σε δοκιμές, με τον Μπιλάλ Μπαρί στο 70′, με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα να διαμορφώνει το 3-0, με τον Πάντεφ στο 82′ να μειώνει για το τελικό 3-1.

Λέφσκι: Μιχαΐλοφ, Βλάζεβιτς, Σούντμπεργκ, Κόρντομπα, Βάντερσον, Κράστεφ, Μιλάνοφ, Στεφάνοφ, Ποπόφ.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Αντρέεφ, Φαν Ντε Κάαπ, Κράεφ, Μπάτσεφ, Μπαρί, Γκάλτσεφ, Μίτκοφ, Μποζίλοφ, Ντίνεφ, Στογιάνοφ και Πέτκοφ.