Δευτέρα, 6 Μαΐου, 2024

Σπουδαίοι οι ποδηλάτες του ΠΑΟΚ

Σπουδαίες επιδόσεις πέτυχε το τμήμα Ποδηλασίας του ΠΑΟΚ, στο διήμερο δρόμου το οποίο διεξήχθη στην Άμφισσα.

Στον αγώνα αντοχής 125χλμ, ο Αθανάσιος Μαλούσης κατέκτησε την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία των U23.

Παράλληλα, ο Δικέφαλος κατέκτησε την έβδομη θέση στο αγώνισμα της ομαδικής χρονομέτρησης των 55χλμ, συμμετέχοντας με τους αθλητές, Αθανάσιο Μαλούση, Αλέξανδρο Μαυρίδη, Δημήτριο Μπούντα και Στάθη Κουτμερίδη.

Στον αγώνα αντοχής συμμετείχαν και οι Νίκος Κίτσις, Δημήτρης Μπούντα, Στάθης Κουτμερίδης και Θεόδωρος Παπαστεργίου, δίνοντας τον καλύτερο τους εαυτό καθόλη την διάρκεια του αγωνίσματος.

Άτυχοι ήταν οι αθλητές Αλέξανδρος Μαυρίδης και Μάθιου Μίλερ, οι οποίοι λόγω τεχνικού προβλήματος δεν μπορέσαν να ολοκληρώσουν τον αγώνα αντοχής.

Διονύσης Χασιώτης: «Οσα έζησα στα 7,5 χρόνια στον ΠΑΟΚ»

Με 200 συμμετοχές στο ενεργητικό του με την φανέλα του ΠΑΟΚ, ο Διονύσης Χασιώτης έχει ασφαλώς πολλά να θυμηθεί...