Το 20ο Ράλλυ Κορίνθου, ο τρίτος γύρος του 60ού Πανελληνίου Πρωταθλήματος Ράλλυ Χώματος θα διεξαχθεί στις 15 και 16 Ιουνίου.
Ο αγώνας διοργανώνεται από την Αγωνιστική Λέσχη Αυτοκινήτου Κορινθίας (ΑΛΑΚ) και περιλαμβάνει 5 “ακροπολικές” ειδικές διαδρομές, αποτελώντας μία πρώτης τάξεως ευκαιρία για τους αγωνιζόμενους που θα συμμετάσχουν στον εθνικό μας αγώνα, να πάρουν μία μικρή γεύση του τι έχουν να συναντήσουν τον Σεπτέμβριο. Παράλληλα, έπειτα από την εξέλιξη στους δύο πρώτους αγώνες της χρονιάς, η μάχη του τίτλου έχει «πάρει φωτιά» και το Ράλλυ Κορίνθου αναμένεται να τραβήξει όλα τα βλέμματα πάνω του.
Διαβάστε περισσότερα εδώ