Η περυσινή τεσσάρα στον Βόλο (video)

Ο ΠΑΟΚ θα αντιμετωπίσει σήμερα (13/11) τον Βόλο στο στάδιο της Τούμπας, για την 13η αγωνιστική της Super League.

Η τελευταία φορά που οι δύο ομάδες ήρθαν αντιμέτωπες ήταν στις 23 Ιανουαρίου του 2022, όπου ο Δικέφαλος επικράτησε με το εμφατικό 4-0.

Πιο συγκεκριμένα στο 20′ ο Μιτρίτσα ανατράπηκε μέσα στην μεγάλη περιοχή και ο διαιτητής έδειξε το σημείο του πέναλτι.
Έτσι ο Γιάσμιν Κούρτιτς ευστόχησε από έντεκα βήματα, δίνοντας το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους.

Στην συνέχεια και επτά λεπτά αργότερα το σύνολο του Ράζβαν Λουτσέσκου διπλασίασε τα τέρματα της.

Ο Δικέφαλος κέρδισε ένα κόρνερ απο τα δεξιά και ο Ίνγκασον με κεφαλιά έγραψε το 2-0.

Ο Ζόαν Σάστρε πραγματοποιήσε το ιδανικό ντεμπούτο του με τον ΠΑΟΚ, καθώς στο 64ο λεπτό σκόραρε με προβολή έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Ζίβκοβιτς.

Στο 73΄ ο Τσούμπα Άκπομ έβαλε το… κερασάκι στην τούρτα. Ο Μιτρίτσα έφυγε ωραία από αριστερά και γύρισε στον Άγγλο, οποίος μπήκε  δυνατά στην φάση και με προβολή έκανε το τελικό 4-0.

Οι συνθέσεις:

Βόλος(Κώστας Μπράτσος): Κλέιμαν, Πουρίτα, Ρομέρο, Γκουλέν, Φεράρι, Τσοκάνης, Μπαριέντος, Μπαρτόλο (46′ Ρεγκατέν), Ορός (77′ Σοάρες), Φερνάντες, Φαν Βέερτ.

ΠΑΟΚ (Ρασβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης – Σάστρε (76′ Βιεϊρίνια), Ίνγκασον, Μιχαηλίδης, Σίντκλεϊ, Κούρτιτς (80′ Εσίτι), Τσιγγάρας, Α. Ζίβκοβιτς (76′ Ζαμπά), Μπίσεσβαρ (72′ Αουγκούστο), Μιτρίτσα, Άκπομ (80′ Τσόλακ).