Δευτέρα, 20 Μαΐου, 2024

Για πλέι οφ η Λαμία, «βύθισε» κι άλλο τον Παναιτωλικό

Σπουδαία νίκη με 2-1 πήρε η Λαμία στην έδρα του Παναιτωλικού. Η ομάδα του Βόκολου διατηρεί ακέραιες τις ελπίδες της για είσοδο στα πλέι οφ, ενώ η ομάδα του Πετράκη παραμένει στην ουρά της βαθμολογίας.

H Λαμία άνοιξε το σκορ στο 11΄ με τον Μάλτσι, ενώ στο 23΄ είχε την ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματά της, όταν η προσπάθεια του Καρλίτος σταμάτησε στο δοκάρι της αντίπαλης εστίας.

Ένα λεπτό πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου ο Παναιτωλικός στάθηκε άτυχος, με τους Χουάνπι και Καρέλη να «σημαδεύουν» τα δοκάρια του Κοσέλεφ.

Δευτερόλεπτα, όμως, μετά την έναρξη του β΄ μέρους ο Μαυρίας ισοφάρισε για λογαριασμό των γηπεδούχων.

Στο 78΄ ο Πέδρο «άγγιξε» το 2-1 για τον Παναιτωλικό, αλλά τελικά είδε την μπάλα να σταματάει στο δοκάρι. Kαι τέσσερα λεπτά αργότερα ο Νούνιες έδωσε την πολύτιμη νίκη στη Λαμία.

Τα συγχαρητήρια του Παναιτωλικού στον ΠΑΟΚ (pic)

Μετά τον ΟΦΗ και ο Παναιτωλικός έστειλε συγχαρητήρια στον ΠΑΟΚ, για την κατάκτηση του πιο μάγκικου πρωταθλήματος στην ιστορία...