Σάββατο, 18 Μαΐου, 2024

Ο Ατρόμητος νίκησε 3-2 τον Παναθηναϊκό, κορυφή ο ΠΑΟΚ!

Τη μοναξιά της κορυφής στη βαθμολογία απολαμβάνει ο ΠΑΟΚ, μετά τη νίκη του με 4-1 στην Τρίπολη και την ήττα του Παναθηναϊκού από τον Ατρόμητο στο Περιστέρι με 3-2.

Πλέον, ο ΠΑΟΚ έχει 32 βαθμούς έναντι 31 των «πράσινων». Ακολουθεί η ΑΕΚ με 30 βαθμούς, που αγωνίζεται αύριο στο Αγρίνιο εναντίον του Παναιτωλικού.

Στο Περιστέρι ο Παναθηναϊκός άνοιξε το σκορ στο 38΄ με τον Ιωαννίδη, που αξιοποίησε το πέναλτι, που κέρδισε ο Παλάσιος. Στις καθυστερήσεις του α΄ μέρους ο Ατρόμητος βρήκε γκολ ισοφάρισης με τον Γκονζάλες.

Πέντε λεπτά μετά την έναρξη του β΄ μέρους ο Βέργος έκανε την ανατροπή του σκορ υπέρ του Ατρόμητου, ενώ στο 64΄ ο Ρομπάιγ έκανε το 3-1.

Στο 89΄ ο Μαντσίνι είχε προσπάθεια στο δοκάρι, ενώ στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ιωαννίδης-πάλι με πέναλτι-διαμόρφωσε το τελικό 3-2.

Πανέτοιμος για τα τελευταία 90 λεπτά της σεζόν

Κλειστά «χαρτιά» από πλευράς Ράζβαν Λουτσέσκου προ του τελευταίου τελικού του ΠΑΟΚ με τον Άρη στο «Κλεάνθης Βικελίδης» προκειμένου...