Τριάρα στον Παναθηναϊκό η Κ19

Σημαντική νίκη επί του Παναθηναϊκού πέτυχε η Κ19, η οποία επικράτησε 3-0 το μεσημέρι του Σαββάτου στη Σουρωτή στο ντέρμπι του πρωταθλήματος της Super League.

Ο ΠΑΟΚ είναι πλέον στους 33 βαθμούς, στη δεύτερη θέση με ένα ματς λιγότερο από τον πρώτο Παναθηναϊκό (34 βαθμούς).

Ο Δικέφαλος κυριάρχησε στο παιχνίδι, δεν έδωσε περιθώρια στους φιλοξενούμενους και ευτύχησε να προηγηθεί πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό με τον Τσίκο να πλασάρει, έπειτα από την ασίστ του Μπάμπουρα.Αποφασισμένος και με δυναμισμό μπήκε ο ΠΑΟΚ στο β’ ημίχρονο και στο 66′ διπλασίασε τα τέρματά του με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σμυρλή.

Ο ίδιος δε, εκμεταλλευόμενος την ωραία πάσα του Ρούμιαντσεβ στο 69′, πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ και τον τρίτο για τον ΠΑΟΚ.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Μοναστηρλής, Κιτσάκης (31′ λ.τ. Γεωργιάδης), Δεληγιάννης, Μελενικιώτης, Ζίλο, Ρούμιαντσεβ, Σπυράκος, Τσίκος, Μπάμπουρας(71′ Κεδίκογλου), Καλόγηρος (80′ Δαρέλας), Σμυρλής.

πηγή: paokfc.gr