Πανάξιοι πρωταθλητές!

Στην παράταση κρίθηκε ο τελικός μεταξύ του ΠΑΟΚ και του Αρη για το πρωτάθλημα νέων Κ-17.

Ο Δικέφαλος άνοιξε το σκορ στο 93′, με τον Γκιτέρσο να κλέβει τη μπάλα και με διπλή προσπάθεια να νικά τον Καρακασίδη, γράφοντας το 1-0. Στο 108′, ο Γκιτέρσος τροφοδότησε τον Τζίμα, ο οποίος έχασε μεγάλη ευκαιρία για να πετύχει το δεύτερο γκολ του ΠΑΟΚ. Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Γκούμας, με πλασέ στην κενή εστία καθώς ο γκολκίπερ του Άρη βρισκόταν στην αντίπαλη εστία λόγω εκτέλεσης κόρνερ, έκανε το τελικό 2-0 για τον ΠΑΟΚ.

Αρης (Καζάνας): Καρακασίδης, Σεβαστίδης, Κράνιας (72’ Τολά), Τσομπανίδης, Τανούλης, Καρυπίδης (Καλτσάς 72’), Μακρής, Αλμύρας, Αμπεριάδης, Τσαλίκογλου (Κατραντζής 54’), Σταυρόπουλος.

ΠΑΟΚ (Τσιαπακίδης): Αγγελίδης, Γεωργιάδης, Δεληγιάννης, Φίλων, Πασαχίδης, Σνάουτσνερ, Αδάμ (87′ Βασιλειάδης), Κωττάς, Γκιτέρσος (120′ Καστίδης), Γκούμας, Τζίμας (110′ Πολιτάκης).

ΣΦ ΠΑΟΚ: «Ελάτε όλοι στην Καμάρα!»

Νωρίτερα η Αστυνομία εξέδωσε ανακοίνωση τονίζοντας πως απαγορεύει τις δημόσιες συναθροίσεις στο κέντρο της πόλης, εννοώντας προφανώς την πορεία...