Παρασκευή, 17 Μαΐου, 2024

Κι όμως, δεν έχει νίκη στα τρία τελευταία ματς με ΟΦΗ

Με τον έναν ή τον άλλο τρόπο, ο ΠΑΟΚ δεν έχει καταφέρει να νικήσει τον ΟΦΗ στις τρεις τελευταίες μεταξύ τους αναμετρήσεις.

Ο φετινός αγώνας στο Ηράκλειο κρίθηκε με το γκολ των γηπεδούχων στις καθυστερήσεις, το ίδιο είχε συμβεί και στο αντίστοιχο περσινό παιχνίδι, όταν στο φινάλε ο Διαμαντής είχε ισοφαρίσει το γκολ του Νάρεϊ.

Πέρσι (14 Ιανουαρίου) στην Τούμπα (οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0) ο Μανδάς έπιανε και τα… άουτ, αν και στις καθυστερήσεις οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν ν’ ανοίξουν και το σκορ στη φάση με το δοκάρι του Περέα.

Σήμερα ο ΠΑΟΚ θα υποδεχθεί τον ΟΦΗ για 47η φορά στην ιστορία της Α’ Εθνική/Super League και υπάρχουν 37 νίκες του ΠΑΟΚ, μια νίκη του ΟΦΗ και οκτώ ισοπαλίες.

Το δημοφιλέστερο σκορ στις μεταξύ τους αναμετρήσεις είναι το 2-0 με οκτώ εμφανίσεις, ενώ το 1-0 έχει επτά παρουσίες. Ακολουθεί το 3-0 με πέντε, ενώ η λευκή ισοπαλία έχει εμφανιστεί πέντε φορές.