Παρασκευή, 17 Μαΐου, 2024

Η εξάρα του ΠΑΟΚ σε video

Ο ΠΑΟΚ ολοκλήρωσε με τον καλύτερο τρόπο το 2023, επικρατώντας της Κηφισιά με 0-6, για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League. Ο Δικέφαλος προηγήθηκε στο 13ο λεπτό με γκολ του Γιάννη Κωνσταντέλια στο 13ο λεπτό, με τον Μπράντον Τόμας στο 28ο λεπτό να διπλασιάζει τα τέρματα του ΠΑΟΚ στο 28ο λεπτό, ενώ ο Κίριλ Ντεσπόντοφ διαμόρφωσε με ωραίο πλασέ το 0-3, που ήταν το σκορ του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο, το σύνολο του Ράζβαν Λουτσέσκου πέτυχε άλλα τρία τέρματα, με τον Τόμας Μουργκ να σκοράρει στο 52ο λεπτό και τον Μαγκομέντ Οζντόεφ να πετυχαίνει το 0-5 με ωραία καρφωτή κεφαλιά στο 72′. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Θεοχάρης Τσιγγάρας στο 80ό λεπτό με κοντινή εκτέλεση για το 0-6.