Απομακρύνεται ο τίτλος από την Κ19

Απομακρύνθηκε κι άλλο από την διεκδίκηση του τίτλου η Κ19, μετά την ισοπαλία (3-3) με τον Άρη στο Φίλυρο για την 17η αγωνιστική της Super League.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 2-0 με γκολ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου και στις αρχές του δεύτερου. Μείωσε ο ΠΑΟΚ με τον Καλαϊτσίδη στο 58′, ισοφάρισε ο Αδάμ στο 72′ με κοντινό πλασέ, ωστόσο και πάλι προηγήθηκε ο Άρης στο 81′. Στις καθυστερήσεις ο Μύθου έφερε το ματς στα … ίσια, κι ενώ είχε προηγηθεί δοκάρι του ίδιου.

Επόμενο παιχνίδι για τον ΠΑΟΚ αυτό με τον Ολυμπιακό στη Σουρωτή στις 12 Μαϊου.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Νικολακούλης, Αδάμ, Πολυκράτης (25′ λ.τ. Αβράμπος), Καστίδης (85′ λ.τ. Κοσίδης), Πασαχίδης, Σνάουτσνερ (46′ Παπαγεωργίου), Πολιτάκης (70′ Γκιτέρσος), Καλαϊτσίδης, Μπάμπουρας (46′ Μύθου), Καλόγηρος, Χατσίδης