Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024

Βρήκαν δίχτυα Κούτσιας και Σφιντέρσκι (videos)

Αγωνιστική δράση είχε τα ξημερώματα στο MLS με δύο πρώην «ασπρόμαυρους» να σκοράρουν στο πρωτάθλημα. Ο Γιώργος Κούτσιας πέτυχε το δεύτερο διαδοχικό του τέρμα με τη φανέλα της Chicago Fire και άνοιξε το σκορ στην αναμέτρηση κόντρα στην New England Revolution. Ο νεαρός επιθετικός στο 10ο λεπτό του αγώνα έκανε το 0-1, ωστόσο η ομάδα του δεν κατόρθωσε τελικά να κερδίσει, με το σκορ του αγώνα να εκτοξεύεται στο εντυπωσιακό 3-3.

Από την άλλη πλευρά, ο Κάρολ Σφιντέρσκι με την φανέλα της Charlotte κατόρθωσε να πετύχει το νικητήριο γκολ του αγώνα και να δώσει τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του. Η Σάρλοτ αγωνιζόταν εκτός έδρας με την Λος Άντζελες Γκάλαξι, με τον Πολωνό στράικερ να σκοράρει στο 73ο λεπτό του ματς, διαμορφώνοντας το τελικό 0-1. Με αυτή τη νίκη η Charlotte σκαρφάλωσε στην 6η θέση, έχοντας 21 βαθμούς, ενώ η Chicago Fire βρίσκεται στην 12η θέση με 16 βαθμούς.