Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024

Το τρίτο νταμπλ στη σειρά!

Η γυναικεία ομάδα χάντμπολ του ΠΑΟΚ τα κατάφερε και φέτος, κερδίζοντας το νταμπλ για τρίτη συνεχόμενη χρονιά. Στο δεύτερο τελικό του πρωταθλήματος ο Δικέφαλος νίκησε εκτός έδρας τη Βέροια με 28-22 και στέφθηκε πρωταθλητής για συνολικά 4η φορά στην ιστορία του.

O ΠΑΟΚ έκλεισε το πρώτο ημίχρονο προηγούμενος με 14-10, διατηρώντας το προβάδισμά του μέχρι και τη λήξη του αγώνα.

Πριν την έναρξη του παιχνιδιού (καθυστέρησε κατά δεκαπέντε λεπτά εξαιτίας ενός τεχνικού προβλήματος που έπρεπε να λύσει η ΕΡΤ για την κάλυψη της αναμέτρησης) τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του προέδρου της Βέροιας 2017, Γ. Χασιώτη.