Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024

Το σύνηθες 0-0…

Με το… δημοφιλέστερο αποτέλεσμα (0-0) στα παιχνίδια του Αρη με τον ΠΑΟΚ στο Βικελίδης ολοκληρώθηκε κι η σημερινή αναμέτρηση.

Το πρώτο ημίχρονο δεν επιφύλασσε ιδιαίτερες συγκινήσεις. Μεγάλες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες δεν υπήρξαν, μια και οι δύο ομάδες πρόσεξαν περισσότερο τις άμυνες τους.

Στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου ο Τόμας έχασε μεγάλη ευκαιρία ν’ ανοίξει το σκορ, όταν η κοντινή προβολή του εξουδετερώθηκε δύσκολα από τον Κουέστα. Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Αρης κέρδισε πέναλτι. Την εκτέλεσε ανέλαβε ο Γκρέι, όμως ο Κοτάρσκι έπεσε σωστά και μπλόκαρε την μπάλα.

Προς το τέλος του αγώνα αποβλήθηκαν οι Νταμπό και Ελ Καντουρί.

Αρης: Koυέστα, Εμπακατά, Μαζικού, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Ντουκουρέ, Σέικ (46΄ Νταμπό), Μαντσίνι (81′  Καμάτσο), Γκαρσία Ματέο (81΄ Ζερβίνιο), Γκαρσία Μανού (69΄ Ιτούρμπε), Γκρέι (63΄ Πάλμα).

ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Λύρατζης, Ινγκασον, Κουλιεράκης, Τσαούσης (59΄ Βιεϊρίνια), Ντάντας (59΄ Μπίσεσβαρ), Κούρτιτς, Αουγκούστο, Ζίβκοβιτς (73΄ Ελ Καντουρί), Νάρεϊ, Τόμας (63΄ Ολιβέιρα).

Οτο: «Ευγνώμονες στον κόσμο για την υποστήριξή του»

Ο Γιόνι Οτο επέστρεψε στην αρχική ενδεκάδα, χωρίς, όμως, όπως κι οι συμπαίκτες του, να βρεθεί σε καλή μέρα… «Είχαμε...