Τρίτη, 23 Απριλίου, 2024

Το «καθάρισε» στην τελευταία περίοδο

Ο ΠΑΟΚ πέρασε με 69-66 από την έδρα του Ιωνικού σε εξ αναβολής παιχνίδι, βελτιώνοντας την απόδοση του στην τελευταία περίοδο της αναμέτρησης.

O Δικέφαλος είχε κακό πρώτο ημίχρονο, αλλά στο τέλος πάτησε… γκάζι και έφθασε στη νίκη.

Η αναμέτρηση εξελίχθηκε σε θρίλερ στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού, με τους «ασπρόμαυρους» να βγάζουν καλές άμυνες και να μην δίνουν χώρους στους γηπεδούχους.

Ο Ντιμίτρι Ρίβερς έδωσε ανάσα στον Δικέφαλο στο τελευταίο λεπτό του αγώνα, πετυχαίνοντας ένα «χρυσό» τρίποντο, βάζοντας μπροστά στο σκορ τον ΠΑΟΚ με τέσσερις πόντους (62-66).  Κρίσιμο τρίποντο λίγα δευτερόλεπτα αργότερα πέτυχε και ο Φιλ Γκριν, ο οποίος «κλείδωσε» το ματς, σφραγίζοντας τη δεύτερη σερί εκτός έδρας νίκη για την ομάδα του Λυκογιάννη.