Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024

«Στο στόχαστρο του Παναθηναϊκού ο Σοτέλδο»

Ο Γέφερσον Σοτέλδο συνδέεται τις τελευταίες ώρες με το ρεπορτάζ του Παναθηναϊκού. O 25χρονος διεθνής Βενεζουελάνος, που αγωνίζεται ως επιτελικός μέσος, αλλά και ως αριστερός εξτρέμ, φαίνεται να είναι ανάμεσα στις επιλογές του τριφυλλιού.

Σύμφωνα με αναφορές της μεξικανικής έκδοσης της «AS», αλλά και στο twitter, η Σάντος… γλυκοκοιτάζει τον παίκτη της Τίγκρες, όπως επίσης ο ΠΑΟΚ και ο Παναθηναϊκός, χωρίς να γίνονται γνωστές περισσότερες λεπτομέρειες.

Τη σεζόν που ολοκληρώθηκε τον Μάιο, στην Κλαουσούρα έπαιξε σε 16 ματς (4 ως βασικός) και πέτυχε 1 γκολ, ενώ στην Απερτούρα, που ξεκίνησε πριν μερικές μέρες, αγωνίστηκε στην ήττα (2-3) από την Κρουζ Αζούλ για 9 λεπτά ως αλλαγή.